Radiokomunikacja : Skanery Radiowe : Forum Nasłuchowe

>> RadioScanner.pl - Forum miłośników radiokomunikacji <<
Obecny czas: 20 Lip 2019, 11:37
Całkowity czas spędzony na forum:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ważna informacja.
PostWysłany: 13 Wrz 2011, 21:28 
Moderator
SQ5MJF DMR: 2605024
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO01CX
Skaner/TRX: od A - do Z ;)
Zapewne większość aktywnych Użytkowników (i nie tylko) zauważyła brak kilku wyjątkowo zaangażowanych w życie forum Kolegów i tym samym 'zniknięcie' około 6000 tysięcy często bardzo istotnych postów... Dlatego spora część odpowiedzi w tematach czy postach nie ma sensu ze względu na właśnie skasowaną przez samych Autorów treść. W związku z tym, prosimy o wyrozumiałość i uszanowanie Ich decyzji.

Pomimo tak wielkich strat osobowych i merytorycznych, chyba wszyscy zachęcamy do czynnego udziału w dalszych dyskusjach.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Ważna informacja.
PostWysłany: 13 Wrz 2011, 22:08 
V.I.P.
SQ6PNO
Awatar użytkownika

QTH Lokator: JO81GQ
Skaner/TRX: ICOM IC-R20 | Kenwood R-600|Ten-Tec Scout 555
6000 postów, czyli pewnie rock90 i strazaq nie są już razem z nami?

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Wrz 2011, 22:18 
Coraz "dziwniej" się tutaj robi, najpierw sławetne "wojny" o własność portalu z Neo, Koszykiem, teraz nagle "znikają" tak ważne osoby..... co się dzieje???????

PostWysłany: 13 Wrz 2011, 22:30 
Moderator
owiec
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO01AN
Skaner/TRX: Uniden UBC-69XLT-2; Tecsun PL-660; Alan 38
No jestem przykro zaskoczony tą sytuacją. Nie wiem o co poszło, wnikać nie będę, przed chwila zajrzałem na forum. No brak słów... Szkoda, że uciekają ludzie, którzy tak wiele wnieśli dla naszego forum ...

PostWysłany: 13 Wrz 2011, 22:33 
Moderator
SQ5MJF DMR: 2605024
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO01CX
Skaner/TRX: od A - do Z ;)
No szkoda. Was i mnie też kiedyś tutaj nie było a forum żyło. Dziś możecie śmiało powiedzieć: mam swój udział. To najważniejsze.

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Wrz 2011, 22:37 
farmer
wredny syn Rumcajsa
Awatar użytkownika

Skaner/TRX: Miałem, mam, mieć będę!
O sławetnych wojnach nic nie wiem, wolę nie wiedzieć, ale to co tu się uzbierało to jest chyba wszystko NASZE, nawet wspólnie domenę kupujemy... A kto jest praojcem, nie ma chyba większego znaczenia, w końcu gościa, który stworzył ten ziemski bajzelek też mało kto zna ;-)

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Wrz 2011, 22:44 
Moderator
owiec
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO01AN
Skaner/TRX: Uniden UBC-69XLT-2; Tecsun PL-660; Alan 38
To jest jak w życiu: Jedni odchodzą, inni przychodzą, a Ci co są obecnie, myślę , że będą tak samo aktywni. A Ci co milczą, wreszcie się odezwą :-D

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 12:44 
SuperUser
Smerf Maruda
Awatar użytkownika

QTH Lokator: JO91RT
Skaner/TRX: BCT15X
:-/ Ale co się kurna dzieje, koledzy sami zrezygnowali coś napsocili, wiem że ludzie przychodzą ludzie odchodzą ale jednak, kilka słów wyjaśnienia by się przydało. Właśnie miałem korespondencję ze Strazaq-em i widzę że już nie mam z kim pisać.???? :-/

"Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek."

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 12:50 
V.I.P.
Praktykujący nadawca

QTH Lokator: KO02TD
Skaner/TRX: Zawsze może być lepszy!
Ogólnie to możnaby stwierdzić: jak mówił cygan prowadzony na szubiennicę: "jakoś to bęędzie, nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było" -
- czyli - jakoś to pociągniemy, lepiej, gorzej, ale pociągniemy...

Włłaśnie słucham 14.195USB... tak więc zawsze coś do napisania będzie :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 13:34 
V.I.P.
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO02LG
Skaner/TRX: + antena :-)
Koledzy od dawna rozwazali odejscie z forum i w koncu to zrobili. Ja ich rozumiem - mogli sie czuc rozczarowani i wypaleni, bo na kilkaset uzytkownikow forum, jedynie kilka sie udziela i pisze wartosciowe posty.

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 14:16 
V.I.P.
SQ4KOV
Awatar użytkownika

QTH Lokator: JO93XQ
Skaner/TRX: Wouxun KG-UVD1P, Tecsun PL-660, Icom IC-R20
Nalezę raczej do grona czytaczy tego forum i powiem szczerze że dla mnie jest to dziwna sytuacja bo jeżeli ktoś z własnej nie przymuszonej woli produkuje się dla ogółu i ma pretensje że mało osób z forum robi podobnie, Panowie ja chętnie podzielę się wiedza na temat nasłuchów ale stawiam prawa rękę że nic nowego nie wniosę do dyskusji. Trzeba pamiętać że większość użytkowników tego forum kupuje skaner z chęci usłyszenia jakieś tam transmisji i na początku nie zastanawia się nad tym w jaki sposób prowadzona jest dana łączność, czy do danego systemu transmisji używa się jakiegoś serwera do którego logują się radia. Zaczynając przygodę ze skanerem miałem podstawowa wiedzę radiotechniczną gdy na innym forum zadałem kilka pytań o selekty zostałem posadzony o to iż chcę pobawić się syrenami. Nie można wymagać od każdego aby udzielała się na forum, jak również nie można wymagać pochwał i medali bo robimy to z własnej nie przymuszonej woli!

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 15:54 
rogal napisał(a):
Koledzy od dawna rozwazali odejscie z forum i w koncu to zrobili. Ja ich rozumiem - mogli sie czuc rozczarowani i wypaleni, bo na kilkaset uzytkownikow forum, jedynie kilka sie udziela i pisze wartosciowe posty.

Kolego, proszę .... nikt normalny nie odchodzi z forum kasując swoje posty bo czuje się rozczarowany i wypalony.... dlaczego odeszli nie wiem ale takie tłumaczenie jest po prostu niewiarygodne......

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 16:13 
V.I.P.

QTH Lokator: JO81MC
Skaner/TRX: IC-RX7, RS PRO-84, VX-7R, DE1103, RTL-SDR
mpbc napisał(a):
rogal napisał(a):

Kolego, proszę .... nikt normalny nie odchodzi z forum kasując swoje posty bo czuje się rozczarowany i wypalony.... dlaczego odeszli nie wiem ale takie tłumaczenie jest po prostu niewiarygodne......

Gdybyś zapoznał się z odpowiedziami Rocka i Strazaqa w przeróżnych tematach o wprowadzaniu ograniczeń na forum, blokowaniu działów itd., być może nie dziwiłoby Cię to tak bardzo. Wspomniani koledzy zawsze twierdzili, że ich wkład w forum jest ich własnością i jedynie z dobrej woli dzielą się nią z innymi, że nie ma przymusu dzielenia się własną wiedzą z osobami, które same nic od siebie nie dają. Po części jestem w stanie to zrozumieć, ale z drugiej strony usunięcie więcej, niż co 10 postu wprowadza spory chaos na forum. Już to widać po najnowszych tematach.

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 18:21 
V.I.P.
SQ6PNO
Awatar użytkownika

QTH Lokator: JO81GQ
Skaner/TRX: ICOM IC-R20 | Kenwood R-600|Ten-Tec Scout 555
Nie wnikam jakie były przyczyny podjęcia takiej decyzji, szkoda tylko, że Koledzy postanowili zabrać ze sobą całą wiedzę (do czego mieli pełne prawo).
Niestety przez to część tematów nadaje się tylko do kosza. Ale nie ma co się bulwersować tylko trzeba zabrać się do współtworzenia forum!

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 19:12 
SuperUser
SQ7XQ
Awatar użytkownika

Skaner/TRX: LimeSDR; LimeSDR min; SDR-IQ; IC-PCR1500
A może byśmy docenili ich wkład zamiast pytać "dlaczego nam to zrobili?". Chcieli to się tu rozpisywali, nie chcą to kasują posty i rezygnują, proste.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników