Radiokomunikacja : Skanery Radiowe : Forum Nasłuchowe

>> RadioScanner.pl - Forum miłośników radiokomunikacji <<
Obecny czas: 21 Lut 2020, 23:33
Całkowity czas spędzony na forum:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ważna informacja.
PostWysłany: 14 Wrz 2011, 20:05 
V.I.P.

QTH Lokator: JO81MC
Skaner/TRX: IC-RX7, RS PRO-84, VX-7R, DE1103, RTL-SDR
Problem w tym, że na obecną chwilę nie ma już czego doceniać :] Pozostały nam tylko wspomnienia. A o nowych użytkownikach nie wspomnę... Znowu zaczną się podstawowe pytania, na które Rock cierpliwie udzielał odpowiedzi.

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 20:14 
farmer
wredny syn Rumcajsa
Awatar użytkownika

Skaner/TRX: Miałem, mam, mieć będę!
Proboszcz, wiec teraz my bedziemy cierpliwie udzielac odpowiedzi. W koncu po to zesmy tu sie zlezli, prawda? Mysle, ze czas zamknac ten fajny etap w historii forum, podziekowac oklaskami chlopakom za ich niebywaly wklad, wypic po piwie i brac sie do roboty. Ja sie biore za rozkrecanie maxcoma, bo ktorys Kolega potrzebuje.
Do Adminow: chybasmy wszystko powiedzieli, cosmy mieli powiedziec. Czas imo zamknac ;-)

Bo łączność powinna być pewna...

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 20:20 
V.I.P.
SQ9KED DMR:2609083
Awatar użytkownika

QTH Lokator: JO90GC
Łukasz i o to chodzi :-)))
W końcu mamy jako taką wiedzę i również powinniśmy się nią dzielić. Przynajmniej ja tak sądzę.

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 20:24 
sq9jti napisał(a):
Proboszcz, wiec teraz my bedziemy cierpliwie udzielac odpowiedzi. W koncu po to zesmy tu sie zlezli, prawda? Mysle, ze czas zamknac ten fajny etap w historii forum, podziekowac oklaskami chlopakom za ich niebywaly wklad, wypic po piwie i brac sie do roboty. Ja sie biore za rozkrecanie maxcoma, bo ktorys Kolega potrzebuje.
Do Adminow: chybasmy wszystko powiedzieli, cosmy mieli powiedziec. Czas imo zamknac ;-)

Poznałem jedną stronę, chciałbym także poznać opinię drugiej strony, tym bardziej iż bardzo cenię obu chłopaków....

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 20:25 
SuperUser
Smerf Maruda
Awatar użytkownika

QTH Lokator: JO91RT
Skaner/TRX: SDS200E, Motorola i TYT, Edek
Co do praw to słówko sobie wtrącę. Jeśli tu pisali to nie powinni tego kasować i koniec. To tak jakby dziennikarz piszący teksty do gazet wówczas kiedy kończy współprace kazał spalić wszystkie archiwalne numery. Różnica polega tylko na tym że tu świadomie i dobrowolnie piszemy za darmo a w gazecie dziennikarz pisze za kasę, ale tam i TU własnością tekstu po jego popełnieniu jest ten dla kogo tekst był pisany w tym przypadku Forum. Szkoda że tak się stało i że wartościowi koledzy podjęli taką decyzję (odejście) ale już nie fer jest to że wykasowali swoje posty. :nono: |?!?|

"Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek."

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 20:29 
yes2mike napisał(a):
Zapewne większość aktywnych Użytkowników (i nie tylko) zauważyła brak kilku wyjątkowo zaangażowanych w życie forum Kolegów i tym samym 'zniknięcie' około 6000 tysięcy często bardzo istotnych postów... Dlatego spora część odpowiedzi w tematach czy postach nie ma sensu ze względu na właśnie skasowaną przez samych Autorów treść. W związku z tym, prosimy o wyrozumiałość i uszanowanie Ich decyzji

W punktach napiszę jakie mam zdanie na ten temat.

1) Wycofanie się z forum jest decyzją dobrowolną i nie podlega dyskusji, natomiast nie akceptuje postawy "obrażam się, wychodzę z piaskownicy i zabieram swoje zabawki". FORUM to społeczność ludzi dzielących wspólną pasję. Wyrywanie, wycinanie własnych myśli stanowi zachowanie intelektualnie wątpliwe bez względu na motywy osobiste.

2) Z uwagi na zaangażowanie "anonimowych aktywnych członków forum którzy odeszli" za niestosowną uważam formę ewakuacji. Wystarczyły by trzy proste żołnierskie zdania, z uwagi na szacunek dla kolegów z forum. Tu piszą i czytają ludzie. Podstawowe pytanie: dlaczego? znudzenie, apatia, strach, awantura?

Wydawało mi się że radioscanner.pl to chlubny przykład forum ludzi z zasadami dla których wiedza jest wartością najwyższą i obiektywną niepodlegającą manipulacji. W przypadku tych Kolegów którzy skasowali swoje posty, zawiodłem się.

"Nie umiemy się różnić pięknie i mocno"
C.K.Norwid, List do K.Krasinskiego

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 22:08 
No cóż.... Każdy dokonuje wyborów, tak jak mu się podoba... :shock:

Konstatacja, że ludzie chadzają swoimi drogami i nie dają się wtłaczać w zbyt ciasne ścieżki może być dotkliwa i powodować frustrację. Duży dysonans pomiędzy swoimi, zbyt wygórowanymi oczekiwaniami i realnym światem potrafi być bolesny w odczuciu. Oczywiście, może to powodować silne emocje.

W emocjach ludzie potrafią bez problemu zrobić wiele, zburzyć to co zbudowali, a czasem nawet znacznie więcej. Moim zdaniem mają do tego prawo, tak jak powinno być honorowane prawo do eutanazji.

Uważam, jednak, że zniszczenie treści, które się wcześniej "podarowało" nie jest chwalebne, nie zasługuje na szacunek.

Jak to skandowały kiedyś dzieci, gdy inne zabierały podarowane wcześniej zabawki, obrażone wychodząc z piaskownicy?
"Kto daje i odbiera, w piekle się poniewiera" ;-)

Taka, trochę filozoficzna, opinia stosunkowo nowego uczestnika forum...

Na koniec, może jeszcze jedna mądrość ludowa: "Nie ma ludzi niezastąpionych" 8-)

Pozdrowienia dla wszystkich życzliwych, chcących dzielić się swoją wiedzą, mniejszą czy większą, bezpretensjonalnie :-D

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 22:20 
mpbc napisał(a):
Poznałem jedną stronę, chciałbym także poznać opinię drugiej strony, tym bardziej iż bardzo cenię obu chłopaków....

Podpisuję się pod powyższym ...
Bardzo mnie dziwi, że ludzie którzy poświęcili wiele lat w rozwój tego forum odchodzą bez słowa ...
I trudno mi uwierzyć, że nie chcieli zostawić pożegnalnego postu z krótkim wyjaśnieniem motywów i otoczki sytuacji.
Może nie mieli po prostu takiej możliwości ?
Może nie była to ich decyzja ?
Nie wiem jak było, tylko "gdybam" ... ale takie nagłe zniknięcie jest po prostu w mojej skromnej opinii do nich nie podobne i dlatego rodzi pytania ...
A historię napiszą ci, którzy zostali ...

:roll:

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 22:32 
Zadam pytanie niczym celebrans przed udzieleniem ślubu.

Czy jest na forum osoba która ma jakiekolwiek informacje związane z niezwykle kontrowersyjnym skasowaniem istotnych treści merytorycznych forum i odejściem ich autorów?

Jeżeli jest proszę o słowa prawdy! Jako ludzie kulturalni powinniśmy sobie tę sprawę raz na zawsze wyjaśnić.

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 22:52 
V.I.P.
SQ5SDM, DMR: 2605064
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO02MG
Skaner/TRX: InterCity - Radiowy5 ;-)
...
Wyjaśnienie sprawy:
Patrz, było i nima - normalnie ruski cyrk.

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 23:14 
lisesek napisał(a):
A może byśmy docenili ich wkład zamiast pytać "dlaczego nam to zrobili?". Chcieli to się tu rozpisywali, nie chcą to kasują posty i rezygnują, proste.

Po pierwsze nie wiadomo kto co zrobił, już kiedyś mieliśmy jedynie słuszną "prawdę"........... ja jednak wolałbym usłyszeć drugą stronę, po prostu nie wierzę iż po tylu latach i tylu postach nagle komuś bez przyczyny się odwidziało.... to nie byli jacyś nowicjusze...

PostWysłany: 14 Wrz 2011, 23:26 
Michał Król napisał(a):
Żyją są cali i zdrowi.Powiedzmy że musieli stanąć przed wyborem zainteresowania czy kariera ...

P.S Od siebie dodam że dołożę starań aby pewne tematy które się pojawiały na forum nie pojawiały się od nowa.
Gdyż na dłuższą metę nie wyjdzie to nam wszystkim na dobre.

Czyż by Ci których już nie ma na forum złożyli "samokrytykę"?

PostWysłany: 15 Wrz 2011, 01:55 
User

Michał Król napisał(a):

Powiedzmy że musieli stanąć przed wyborem zainteresowania czy kariera ...

Tylko dlaczego odchodzac z Forum i zamykajac za soba drzwi, swiadomie i rozmyslnie wrzucili odbezpieczony granat?

Profil E-mail  

PostWysłany: 15 Wrz 2011, 09:10 
Główne pytanie polega na tym czy "nieobecni" zdecydowali się na skasowanie swojej intelektualnej spuścizny dobrowolnie czy nie?
Jeżeli nie dobrowolnie to cała sytuacja jest szokująca!

KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

art. 31
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

PostWysłany: 15 Wrz 2011, 09:18 
Michał Król napisał(a):
Powiedzmy że musieli stanąć przed wyborem zainteresowania czy kariera ...
Odnośnie kariery, na ich miejscu nie chwaliłbym się sposobem porzucenia swoich zainteresowań. Niezależnie od posiadanej wiedzy, pracodawca może nie chcieć powierzać odpowiedzialnych zadań komuś postępującemu w ten sposób. No, chyba że chodzi o własny biznes, ale i wtedy partnerzy biznesowi mogli by mieć wątpliwości....

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników