Radiokomunikacja : Skanery Radiowe : Forum Nasłuchowe

>> RadioScanner.pl - Forum miłośników radiokomunikacji <<
Obecny czas: 06 Kwi 2020, 17:27
Całkowity czas spędzony na forum:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Za darmo dla organizacji] GM/GP 360.
PostWysłany: 13 Sty 2020, 16:30 
User
Awatar użytkownika

Mam do przekazania duże ilości sprzętu typu GM/GP 360 podczas tak zwanej procedury "wybrakowania". Sprzęt w pełni sprawny, wyzerowany. Niestety DARMOWE przekazanie może nastąpić WYŁĄCZNIE organizacjom pożytku publicznego, z aktualnym wpisem w KRS lub Urzędowi Gminy/Miasta (na zasadzie wystąpienia np. w imieniu OSP). Kontakt poprzez PW. Podpowiem co zrobić w przypadku spełnienia tego warunku.

M

Temat postu: Re: [Za darmo dla organizacji] GM/GP 360.
PostWysłany: 13 Sty 2020, 16:48 
User
SP5USG
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO02LF
Skaner/TRX: Trop, Echo4, Tukan
Może warto byłoby (po znalezieniu odbiorcy) pomyśleć o autorce poniższego ogłoszenia :
http://gielda.qrz.pl/wyswietl.asp?id=191686

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Sty 2020, 16:54 
User
zsł

Grzegorz napisz szczegóły. Pod linkiem wyskakuje ileś tam ogłoszeń.
A Ckor napisał dla kogo może być sprzęt. Cieszmy się że ktoś jeszcze myśli o innych a nie tylko o wytwarzaniu elektrośmieci.

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Sty 2020, 17:54 
User
Awatar użytkownika

Ważna informacja. W grę wchodzi tylko odbiór osobisty w Warszawie. Trzeba będzie przysłać kogoś by podpisał papiery dotyczące przekazania.

M

PostWysłany: 13 Sty 2020, 22:03 
User
Awatar użytkownika

Odzew na PW jest spory, więc by zaoszczędzić sobie roboty przekleję kilka informacji tutaj:

"Oferta jest kierowana do tych z OSP, które mają status Organizacji Pożytku Publicznego (aktualny, czyli dokonany w 2019r. wpis w KRS). Jeśli takiego statusu Państwa jednostka nie posiada, to pozostaje tylko skorzystać z pośrednictwa Urzędu Gminy/Miasta. W lutym należy wysłać podanie (konkrety na PW), w którym należy zgłosić zapotrzebowanie z podziałem na sprzęt mobilowo-stacjonarny (Motorola GM360) oraz sprzęt ręczny (Motorola GP360). Do stacji ręcznych będą dostępne również ładowarki wielostanowiskowe; jeśli takie są potrzebne, to należy to zaznaczyć w podaniu. Oczywiście należy również podać oczekiwaną ilość sprzętu, jednak przy dużym odzewie z jednostek i innych organizacji typu ZHP, PCK ilość przyznanych urządzeń może być mniejsza. Postaram się niebawem przesłać wzór takiego podania. "Wybrakowywanie" sprzętu rusza niebawem, zaś przekazania uprawnionym podmiotom spodziewałbym się około marca/kwietnia. Przedstawiciel Organizacji będzie musiał stawić się w Warszawie osobiście, by podpisać papiery i odebrać sprzęt. Wysyłki nie realizujemy."

M

PostWysłany: 13 Sty 2020, 23:56 
User
SP5USG
Awatar użytkownika

"xada" Nie wiem dlaczego link nie działa, więc pozwolę sobie skopiować całą treść ogłoszenia :

Dzień dobry jestem Aneta od dziecka interesuje się radiotechniką niestety sytuacja życiowa bardzo mnie ogranicza jednak nie zamyka w czterech ścianach, jednak uporem i determinacją można góry przenosić. W wieku 12 stu lat jadąc samochodem z tatą mieliśmy wypadek w którym straciłam obie nogi, jednak nie powstrzymało mnie to przed realizowaniem marzeń obecnie mam 24 lata i dążę do realizacji swojej pasji. Kilka tygodni temu zdałam egzamin teraz czekam na świadectwo. Jednak renta inwalidzka nie pozwala na zakup nowej radiostacji. Ale co z tego:-) uzbieram i kupię używaną :-)
Proszę tylko kolegów o małą pomoc mogę za drobną opłatą wykonywać pracę w domu ,lutować układy,pomagać w nauce do egzaminu itp wszystko co pozwoli mi zarobić kilka złotych i przybliżyć do zakupu radiostacji.
Kontakt mail: kanpatrycja90@wp.pl

"ckor78" Dobra robota - lepiej komuś potrzebującemu darować, niż zutylizować.
Nie wiedziałem, że musi to być w Warszawie i dla organizacji.
Warto jednak próbować, może ktoś zainteresuje się losami przyszłej "Krótkofalówki"

Profil E-mail  

PostWysłany: 14 Sty 2020, 00:13 
User
Awatar użytkownika

Jeśli któryś z forumowiczów udostępni CP z częstotliwościami 144-146 MHz (co 12,5 kHz, wycinki dla pracy FM) i do tego skontaktuje się mailowo z tą osobą i zapyta z jakich okolic pochodzi (by doklepać lokalne przemienniki), to być może przy pomocy jakiejś organizacji uda się przekazać jej zaprogramowaną pod pasmo krótkofalarskie GM360. Być może już dostała jakieś stare radio, niemniej warto dopytać.

M

PostWysłany: 14 Sty 2020, 00:47 
User
SP5USG
Awatar użytkownika

Profil E-mail  

PostWysłany: 15 Sty 2020, 12:47 
User
Awatar użytkownika

Wysłałem na maile zainteresowanych wzory podań. Jeden dotyczy sytuacji, gdy o przekazanie sprzętu ubiega się Urząd Gminy/Miasta, drugi dotyczy Organizacji Pożytku Publicznego. Podania należy wysłać w lutym.

M

PostWysłany: 27 Sty 2020, 23:01 
User
Awatar użytkownika

Jeśli jakiś chętny do pozyskania radiotelefonów podmiot nie spełnia wymagań formalnych, to można skorzystać z pomocy fundacji:

https://www.wszystkiekolorymunduru.pl/

Zastrzeżeniem jest jedynie, że nie mogą to być osoby prywatne oraz, że pozyskany sprzęt nie będzie wykorzystany w celach zarobkowych. Preferowane są kluby krótkofalarskie oraz podmioty związane z misją Fundacji.

M

PostWysłany: 28 Sty 2020, 00:58 
User
Awatar użytkownika

W odniesieniu do poprzedniego posta i do pojawiających się PW. Piszcie do Fundacji, nie do mnie. Ja na PW instruuję jedynie podmioty, które spełniają wymagania formalne (OPP lub UG/UM). W innym wypadku kontaktujcie się z "wszystkie kolory munduru".

M

PostWysłany: 30 Sty 2020, 23:13 
User
Awatar użytkownika

Anteny do GP360 są w bardzo kiepskim stanie, tym samym należy się liczyć z koniecznością ich wymiany przez stronę otrzymującą sprzęt na zamiennik. Akumulatory są również wysłużone, niemniej można spróbować je zregenerować lub wymienić we własnym zakresie poszczególne ogniwa pakietu.
Stacje GM360 są w przyzwoitym stanie.

M

PostWysłany: 01 Lut 2020, 18:11 
SuperUser
Inspektor ds. STQC
Awatar użytkownika

QTH Lokator: KO11GR
Skaner/TRX: MC2100 | GM360 | GM950 N4 | UBC125XLT | UV-82 | SDR
Szkoda, bo my jako OSP zrezygnowaliśmy z OPP ze względu na ogromną papierologie i sprawozdania w zamian za znikome korzyści ;-)

PostWysłany: 01 Lut 2020, 18:49 
User
Awatar użytkownika

No to pozostaje pośrednictwo gminy lub wspomnianej wyżej fundacji. Podanie należy przesłać w tym miesiącu. Pamiętajcie również o konieczności odbioru osobistego w Warszawie, przez podmiot, któremu zostanie przekazany sprzęt (ten, który wysłał podanie).

M

PostWysłany: 01 Lut 2020, 19:39 
Moderator
The Owl
Awatar użytkownika

Gruby napisał(a):
Szkoda, bo my jako OSP zrezygnowaliśmy z OPP ze względu na ogromną papierologie i sprawozdania w zamian za znikome korzyści ;-)

Przepraszam, ale brzmi to jakbyscie komus robili laske (bo sa jakies wymagania)... Nikt nikogo nie zmusza. Bez urazy, serio. Moze zle zinterpretowalem Twoj post, jesli tak - przepraszam.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników